Çukurova Üniversitesi | Aday Öğrenci | Yerleşke Haritası | Web Posta
Arama 
Ana Sayfa | English
 
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
ZİRAAT FAKÜLTESİ
TARIM MAKİNALARI VE TEKNOLOJİLERİ
MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi

 
  Hakkımızda Personel Dersler Projeler Dosyalar Galeri Erasmus/Mevlana Deney Raporları İletişim  
 
  Lisans Dersleri 2014-2015 Öğretim Yılı ve Öncesi
  2017-2018 Ders Programı
  Lisans Dersleri 2015-2016 Öğretim Yılı ve Sonrası
  Yüksek Lisans
  Doktora
  Çift Anadal-Yandal
  Tarım Makinaları ve Teknolojilerinde Uygulamalı Mühendislik Eğitimi
  Girişimcilik Destek Programı

> Dersler  >  Lisans Dersleri 2015-2016 Öğretim Yılı ve Sonrası        

1.  SINIF

                               I. Yarıyıl                                                                                                                                                               II. Yarıyıl

Kodu

Dersin Adı

AKTS(T+U)

Öğretim Üyesi

Kodu

Dersin Adı

AKTS(T+U)

Öğretim Üyesi

Z

Mühendislik Biyolojisi

3(2+0)

FEF

Z

Toprak ve Bitki Besleme

3(2+0)

TBBB

Z

Mühendislik Fiziği

3(2+0)

FEF

Z

Bilgisayar Programlamaya Giriş

4(2+1)

Z

Genel Kimya

3(2+0)

FEF

Z

Mühendislik Ekonomisi

2(2+0)

S.M. Say

Z

Matematik

4(2+1)

FEF

Z

Mühendislik Matematiği

3(2+0)

FEF

Z

Tarım Mak.ve Tekn.Müh. Giriş

3(2+0)

K. Vursavuş

Z

Bilgisayar Destekli Çizim

4(2+1)

A. İnce

Z

Teknik Resim

5(2+1)

E. Güzel

Z

Elektrik-Elektro. Giriş

3(2+1)

FEF

Z

Atatürk İlk.ve Inkil Tarihi-1

2(2+0)

R

Z

Atatürk İlk ve Ink. Tarihi-2

2(2+0)

R

Z

Türk Dili-1

2(2+0)

R

Z

Türk Dili-2

2(2+0)

R

Z

İngilizce-1

2(2+0)

R

Z

İngilizce-2

2(2+0)

R

S

Sosyal Seçmeli Dersler

3(2+0)

S

Sosyal Seçmeli Dersler

3(2+0)

Genel Toplam

30(20+2)

Genel Toplam

30(20+3)

2. SINIF

                              

                            III. Yarıyıl                                                                                                                                                           IV. Yarıyıl

Kodu

Dersin Adı

AKTS(T+U)

Öğretim Üyesi

Kodu

Dersin Adı

AKTS(T+U)

Öğretim Üyesi

Z

Bilgisayar Programlama Dili

4(2+1)

C ++

Z

Mekanizma Tekniği

4(2+1)

A. İnce

Z

Akışkanlar Mekaniği

2(2+0)

M.T. Özcan

Z

Sulama ve Drenaj

2(2+0)

TYS

Z

Mühendislik Mekaniği

2(2+0)

S. Öztekin

Z

Genel Zootekni

2(2+0)

ZB

Z

İstatistik

2(2+0)

G. Tamer Kayaalp

Z

Mukavemet

3(2+0)

M.T. Özcan

Z

Tarla Bitkileri

2(2+0)

TB

Z

Makine Malzeme Bilgisi  

2(2+0)

A. Bayat

Z

Bahçe Bitkileri

2(2+0)

BB

Z

Isı Transferi

3(2+0)

Y. Yıldız

Z

Termodinamik

3(2+0)

Y. Yıldız

Z

Bitki Koruma

2(2+0)

BK

Z

Diferansiyel Denklemler

3(2+1)

FEF

Z

Ölçme ve Veri Değerlendirme

2(2+0)

H.H. Öztürk

Z

Mesleki Uygulama

4(0+4)

TMTM

Z

Mesleki Uygulama

4(0+4)

TMTM

Toplam

24(16+6)

Toplam

24(16+5)

Seçmeli

Seçmeli Dersler (Bölüm)*

6(4+0)

Seçmeli

Seçmeli Dersler (Bölüm)*

6(4+0)

S

Tarım ve Çevre

3(2+0)

A. Bayat

S

Tıbbi ve Aromatik Bitk. Mekanizas

3(2+0)

S. Öztekin

S

Katı Modelleme

3(1+2)

A. İnce

S

Endüstriyel Ergonomi

3(2+0)

S.M. Say

S

Girişimcilik I

3(2+0)

E. Güzel

S

Girişimcilik II

3(2+0)

E. Güzel

S

Tarla Tarımı Mekanizasyonu

3(2+0)

S.M. Say

S

Makine Resmi

3(1+2)

M.T. Özcan

Genel Toplam

30(20+6)

Genel Toplam

30(20+5)

Ç.Ü. ZİRAAT FAKÜLTESİ (28.04.2015)

TARIM MAKİNALARI VE TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ LİSANS PROGRAMI DERSLERİ-(2015 Güz- 20++)

3. SINIF

                                            V. Yarıyıl                                                                                                                                             VI. Yarıyıl

Kodu

Dersin Adı

AKTS(T+U)

Öğretim Üyesi

Kodu

Dersin Adı

AKTS(T+U)

Öğretim Üyesi

Z

Makine Elemanları

3(2+0)

M.T. Özcan

Z

Ekim Dikim ve Güb. Mak. 

4(2+1)

Z.B. Barut

Z

Kontrol ve Otomasyon

3(2+0)

B. Özlüoymak

Z

Hasat ve Harman Makinl.

4(2+1)

E. Güzel

Z

Bitki Koruma Makinaları

4(2+1)

A. Bayat

Z

Hayvansal Üretim. Mek

4(2+1)

Y. Yıldız

Z

Toprak İşleme Mak.

4(2+1)

Z.B. Barut

Z

Ürün İşl. Tekn.

3(2+0)

E. Güzel

Z

Tarım Traktörleri

3(2+1)

E. Güzel

Z

Hidrolik ve Pnömatik Sist.

3(2+1)

M.T. Özcan

Z

Biyolojik Malzeme Bilgisi

3(2+0)

K.K. Vursavuş

Z

İmalat Yöntemleri

2(2+0)

A. M. Bozdoğan

Z

Staj

4(0+4)

Z

Staj

4(0+4)

Toplam

24(12+7)

Toplam

24(12+8)

Seçmeli*

Seçmeli Dersler (Ziraat Diğer Böl.)*

6(4+0)

Seçmeli*

Seçmeli Dersler (Ziraat Diğer Böl.)*

6(4+0)

Diğer Böl. Öğr.Üye.

BBT3..

Toprak Gübre Bitki Analizleri

3(2+0)

TBB

TEP354

Tarımsal Değer Biçme ve Bilirkişilik

3(2+0)

TEP

BBP351

Meyve Yetiştiriciliği ve Budama

3(2+0)

BB

BBP354

Örtü altı Yetiştiriciliği

3(2+0)

BBP

BKP397

Tahıl, Baklagil ve Yem Bit. Zararlıları 

3(2+0)

BK

BKP350

Meyve ve Bağ Zararlıları

3(2+0)

BKP

TBP391

Endüstri Bit. Yetiştiriciliği

3(2+0)

TB

Sulama Sistemleri Tasarımı

3(2+0)

TYS

Genel Toplam

30(16+7)

Genel Toplam

30(16+8)

4. SINIF

                                                             VII. Yarıyıl                                                                                                                                          VIII. Yarıyıl

Kodu

Dersin Adı

AKTS(T+U)

Öğretim Üyesi

Kodu

Dersin Adı

AKTS(T+U)

Öğretim Üyesi

Z

Sulama Makinaları ve Teknolojileri

3(2+1)

M.T. Özcan

Z

Tarım Mak. İşlt. ve Planl.

3(2+0)

S.M. Say

Z

Enerji Dönüşüm Sistemleri

3(2+0)

H.H. Öztürk

Z

Satış ve Pazarlama

3(2+0)

TE

   İş Sağlığı ve İş Güvenliği
 3(2+0) A. Bayat
     İş Sağlığı ve İş Güvenliği
 3(2+0)  A. Bayat

Mesleki Projelendirme

1(0+2)

TM&TM

Mesleki Projelendirme

1(0+2)

TM&TM

MU405

Yaz Stajı

4(0+8)

MU406

Yaz Stajı

4(0+8)

   Tarım Mak. ve Tekn. Uygulamalı Eğitim
 16(0+32)        Tarım Mak. ve Tekn. Uygulamalı Eğitim
 16(0+32)  

Toplam

30(6+43)

Toplam

30(6+42)

Seçmeli*

Seçmeli Dersler (Bölüm)*

24(16+.)

Bölüm Öğr.Üyeleri

Seçmeli*

Seçmeli Dersler (Bölüm)*

24(16+0)

Blm. Öğr.Üyeleri

TMP

Kalite Kontrol ve Standardizasyon

3(2+0)

A.Bayat

TMP460

Tarımsal Mek.Araç. Deney İlke ve Metod.

3(2+0)

M.T. Özcan

TMP

Sera İklimlendirme Teknolojileri

3(2+0)

H.H. Öztürk

TMP466

Makine Emniyeti ve Risk Analizi

3(2+0)

A. Bayat

TMP471

Araştırma ve Den.Met.

3(2+0)

S.M. Say

TMP468

Coğrafi Bilgi Sistemleri

3(2+0)

S.M. Say

TMP473

Taşıma ve İletim Tekniği

3(2+0)

A.M. Bozdoğan

TMP470

Depolama Tekniği

3(2+0)

S. Öztekin

TMP475

Bahçe Tarımı Mekanizasyonu

3(2+0)

K.K. Vursavuş

TMP474

Yaş Sebze Meyve Sınıflandırma Tekno.

3(2+0)

K.K. Vursavuş

TMP

Gıda İşleme Makinaları

3(2+0)

S. Öztekin

TMP478

Soğutma Sistemleri Tasarımı

3(2+0)

E. Güzel

TMP479

Özel Bitkilerin Hasat Yöntemler

3(2+0)

M.T. Özcan

TMP480

Tarımda İş Güvenliği

3(2+0)

S.M. Say

TMP

Meliorasyon Makinaları

3(2+0)

Z.B. Barut

TMP

Sürdürülebilir Tarım

3(2+0)

Z.B. Barut

TMP

Tarım Makinaları Tasarımı

3(2+0)

M.T. Özcan

TMP

Enerji Yönetimi

3(2+0)

H.H.Öztürk

Genel Toplam

30(20+1)

Genel Toplam

30(20+0)



Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği
 Ziyaretçi sayısı: 2132